2016

 

 

2015

 


A galéria megtekintéséhez kattintson a fotóra.

A Balassi Intézet műfordító szakos hallgatói

 

Yu Zemin

Szabó Magda

Észt műfordító szeminárium

Orosz műfordító szeminárium

Osztrák műfordító szeminárium

 

lama

Lauri Eesma

Abushanab, Sherif Reda Saadeldin

Yu Zemin

Olga Serebryanaya

Marjanca Mihelic

A Balassi Intézet volt műfordító szakos hallgatóinak posztgraduális szemináriuma 

Martin Hrisztov

Nikolay Rakin

 

Szabó Magda

Román műfordító szeminárium

Horvát műfordító szeminárium

 

hei

Heike Flemming

Lauri Eesmaa

Szabó Magdolna

Szlovák fordítói szeminárium

Tereza Worowska

Bolgár Fordítói szeminárium

 

kar

Karol Wlachowsky

Spanyol fordítói szeminárium

Karol Wlachowsky

 

szil

Szilágyi Anikó

Yu Zemin

Marko Cudic

 

joz

Ela Sobolewska

Joze Hradil

Jonka Najdenova

 

san

Sandra Buljanovic

 

alf

Alföldy Mari

Vjacseszlav Szereda

 

chu

Giap Van Chung

 

naray

Náray-Devey Szilvia

 

ind

Indu Mazaldan

Katalán fordítói szeminárium

Szerb fordítói szeminárium

Lengyel fordítói szeminárium

Abdallah Al-Naggar

Abushanab, Sherif Reda Saadeldin

Radics Viktória 

Izaskun Perez

Francia fordítói szeminárium

Járfás Ágnes 

 

 

 

2014

 

A Balassi Intézet műfordító szakos hallgatói: Sylwia Bogdanska (Lengyelország), Ekaterina Ermakova (Udmurt Köztársaság), Owen Good (Egyesült Királyság),

 

Katharina Karle (Németország), Franziska Maria Kübeck-Montenuovo (Ausztria), Klara Anna Marciniak (Lengyelország), Michal Jan Marek-Mlot (Lengyelország), Claudia Tatasciore (Olaszország), Xi Jiayou (Kína).

Rachel Mikos

Reet Klettenberg

 


Viktoria Popinei

 


Tereza Worowska

Falussy Lilla


Észt műfordító szeminárium (Reet Klettenberg, Leelo Jõulu, Kadri Pärtel, Berit Puidet, Kai Tiislär, Mariliis Peterson, vezetőik: Tóth Viktória és Janurik Boglárka)

 

Osztrák műfordító szeminárium (Dallos Emese, Gábor Zsuzsanna, Keszerice Nóra, Nagy Ágnes, Rétháti Sandra, Ragoncza Zita, vezette Buda György).

Buda György

 


A Balassi Intézet volt műfordító szakos hallgatóinak posztgraduális szemináriuma Avi Dekel, Viktorija Santic, Maja Urban, Daniel Warmuz, Liza Sochivko, Sevgi Can Yagci, Monica Fulda, Katerina Srubarová, vezették: Dánél Mónika, Rácz Péter)

 

Dósa András, Martin Hrisztov, Bognár Péter és Patak Márta

 

kjo

Kjoszeva Szvetla

 

vicko

Vickó Árpád

Szerb fordítói szeminárium (Sandra Buljanović, Sandra Mihajlović, Jelena Tričkovska, Marina Vukadinović, Patócs László, vezeti: Marko Čudić)

 

fra

Francia fordítói szeminárium 

Járfás Ágnes

 

sergio

Sergio de la Ossa Jiménez és Gergely Veronika

Finn fordító szeminárium

Szlovák fordító szeminárium

 

sand

Sandra Buljanović

Cseh fordító szeminárium

Spanyol fordító szeminárium

Marjanca Mihelic

 

min

Yu Zemin

 

abd

Abdallah Al-Naggar

Rachel Mikos

 

karo

(Irena, Karolina, Dása)

Karolina Wilamowska

 

milo

(Milosz, Marjanca)

Milosz Waligórski

Irena Makarewicz

 

kárcs

Karol Wlachowsky

Sergio de la Ossa

Daria Aniszimova

 

3an

(Mari, Szláva, Irena)

Vjacseszlav Szereda

Mari Alföldy

Lenka Kubelová

Lukasz Woinski

Jonka Najdenová

Jiayou Xi

Gabriela Constantin

Román fordítói szeminárium  (Bara Hajnal,    Gabriela Constantin, Andrei Dosa, Julia Grigore, Nagy Eszter, Tomanicska Ingrid, George Volceanov)

Katalán fordítói szeminárium (Montserrat Bayà, Ignasi Farinyes, Carles Bartual, Nemes Krisztina, Smid Bernadett, Bakucz Dóra)

Japán fordítói szeminárium (Ishikawa Naho, Shimizu Takako, Endo Ayama, Umemoto Takehiro, Ito Ami, vezetőjük: Waseda Mika)

Relle Ágnes

Rachel Mikos

Alexandr Yegorov

 

seviár

Abushanab, Sherif Reda Saadeldin

Szabó Magda

Radics Viktória

Vickó Árpád

Martin Hrisztov

 

adri

Ingrid Tomanicska

Joze Hradil

Adriana Papadopulosz

 

minis

Yu Zemin

Szeminárium kezdő fordítóknak (Sophia Matteikat, Leonora Lychko, Jasmina Kretic, Monika Galabova, Sandra Rétháti, Magdaléna Garbacik-Balakowicz, Joanna Nowostawska-Gyalókay, Katja Path, Mustafa Savoglu)

Műfordító hallgatók a Balassi Intézetből

 

 

2013

 

Patak Márta

 

muf

A Balassi Intézet műfordító szakos hallgatói (Elena Batinkova, Emel Dev, Justyna Etenkowska, Narantuya Jamiyansuren, Anna Obrał, Oh Sunmi, Daniel Warmuz, Erna Zedi)


tehtisevgi

Sevgi Yagci, Tähti Pullinen


eszt

Észt műfordító szeminárium (Lauri Eesmaa, Leelo Jõulu, Reet Klettenberg, Siiri Kolka, Tóth Krisztina, vezetőjük: Tóth Viktória)

oro

Orosz műfordító szeminárium (Ludmila Kulagova, Ekaterina Lakhtarina, Chigdem Gülter, Nazstya Petrova, Vika Halimonova, Borisz Vaszenko, vezetőjük Oxana Yakimenko)

 

oszt

Osztrák műfordító szeminárium

hor

Horvát műfordító szeminárium

indma

Indu Mazaldan

Marjanca Mihelic

fr

Francia műfordító szeminárium Marc Martin műfordító vezetésével (résztvevők: Hélène Bertrand, Olivier Bickart, Laurence Dulieu, Charles Thibeault, Bérengère Vogel) 

pos

Volt balassisok posztgraduális szemináriuma (Poszt-Müf-4) Svetlana Batanogova, Katarzyna Belczyk, Ekaterina Emyrova, Reet Klettenberg, Gaia Napoli, Elizaveta Sochivko, Cora-Lisa Sütö,Maja Urban,Karolina Wilamowska - vezetőjük: Dánél Mónika, Rácz Péter

levy

Adam Z. Levy

szabórévész

Révész Magda

fin

Finn fordítói szeminárium (Leila Rauta-Aho, Jenny Tarvainen, Maria Sarhemaa, Joonas Tammela és Tapani Hynynen, vezetőjük Johanna Raimi és Karizs Krisztina, meghívott előadók: Bába Laura, Sirató Ildikó).

kat

katal

Katalán/spanyol/portugál/baszk szeminárium (Izaskun Pérez, Manuel Pérez, Joao Henriques, Dr. Berta Tibor, Andorka Eszter, Posztós Ildikó Piroska, Ainara Maia, Carles Bartual, Bakucz Dóra, Kornyis Lilla, Hajzer Gergö, Lafferton Luca, Fehér Olga, Tompos Zsuzsanna, Kerekes Viktória, María Elena Szilágyi Chebi, Dudás Kata, Szekeres Mónika, Németh Nóra, Koncz Kinga, Huszka Brigitta Erzsébet, Hajdú Bernadett, Mészáros Enikő; Jordi Gimeno vezető)

Martin Hrisztov

szlo

Szlovák fordítói szeminárium (Görözdi Judit, Bolemant Lilla, Lucia Satinská, Gabriela Magová, Jitka Rožňová, Eva Andrejčáková, Vlado Janček, Juhász Noémi, Renáta Deáková, meghívott író: Erdős Virág)
 

annák

Daniel Warmuz
Kang Yiren

Anna Obrał

homa

Holland-magyar fordító szeminárium (Balogh Tamás, Bérczes Tibor, Fenyves Miklós, Horváth Viktor, Török Viktor, Winkler Erika, Wekerle Szabolcs, Peter Bergsma) 

span

Spanyol fordító szeminárium (Cserháti Éva, Szijj Mari, Orbán Eszter, José Miguel González Trevejo, Máté Zita, Patak Márta, a csoport vezetője Adan Kovacsics; íróvendég: Grendel Lajos)

wla

Karol Wlachowský

Adam Z. Levy

Oxana Jakimenko

 

rétoxa

Szabó Vera

mar

Marjanca Mihelic

Reet Klettenberg

erena

Erna Zedi

lill

Falussy Lilla

Deák Renáta

mark 

Marko Cudic

dós

Dósa András

Wilhelm Droste

Jonka Najdenova

3an

Alföldy Mari

Vjacseszlav Szereda

len

Lengyel fordítói szeminárium

katal

Katalán fordítói szeminárium

Joze Hradil

Vickó Árpád

Révész Mária

Abdallah El Nagar

Gabi Magová

Deák Renáta

ma mi

Rachel Mikos

Martin Hrisztov

Adriana Petrova

Adan Kovacsics

Tahti Pullinen

Agnes Járfás

 

fra

Francia fordítói szeminárium

prefu

A Balassi Intézet műfordítói

 

 

 

2012

 

 

muf


A Balassi Intézet műfordító kurzusának hallgatói (Claudia Budau, Katalina Bogoeva, Ekaterina Emyrova, Tomasz Kantorowski, Gertrud Korpič, Gaia Napoli, Maja Ristic, Karolina Wilamowska)

 

csop

Outi Hassi

Gyukics Gábor

Rachel Mikos

 

nel

Nelli Dimova

 

Elizabeth Vaculiková

 

rev

Révész Magda

 

vibu

Buda György

Hong Nhung Nguyen

 

kj

Kjoseva Svetla

 

anik

Reet Klettenberg

Daróczi Anikó

 

oro

Orosz műfordító szeminárium szentpétervári résztvevőkkel (Monogarova Ekaterina, Szjomina Szvetlana, Hohlova Maria, Popiney Victoria, vezetőjük: Yakimenko Oxana)

 

hor

Horvát műfordító szeminárium (Ivana Cvetko, Diana Cvetko, Lunja Grgić, Mirta Maltar, Lilla Trubics, Elvira Anđal, Ćurković-Major Franciska vezetésével)

 

teh

Tähti Pullinen

Bálint Anna

 

p3

Poszt-Müf-3 - A Balassi Intézet volt műfordító-hallgatóinak posztgraduális szemináriuma (Maja Urban, Ivana Ristov, Silvia Petzoldt, Reet Klettenberg, Maria Elena Szilágyi Chebi, Fekete Kati, Elizaveta Sochivko,  Cora-Lisa Sütő, vezetőik: Dánél Mónika, Rácz Péter) 

 

ee

Észt fordítói szeminárium (Aune Esinurm, Marie Saarkoppel, Siiri Kolka, Reet Klettenberg, Tóth Krisztina)

Tereza Worowska

Gertrud Korpič

Jan Čumlivsky

Heike Flemming

Klára Navratilová

Szlovák fordítói műhely (Balla, Ladislav Vízkeleti, Petra Számelová, Gabriela Magová, Eva Andrejčáková, Vlado Janček, Jitka Rožňová, Judit Görözdi, Gertrúd Korpič, Renata Deáková)

 

Katalán-portugál-spanyol fordítói műhely

Buda György

 

ro

George Volcenov

 

cs

Cseh fordítószeminárium (Simona Kolmanová vezetésével: Jiří Zeman, Honti Eszter, Gertrud Korpič)

 

sp

Spanyol fordítószeminárium (Szijj Mari, José Miguel González Trevejo, Máté Zita, Patak Márta, Cserháti Éva, Orbán Eszter, Major Veronika - Adan Kovacsics vezetésével)

Karol Wlachowský

 

gia

Giap Van Chung és a Dévényi házaspár

 

vic

Vickó Árpád

 

ra

Rachel Mikos

Révész Magdolna

Oxana Jakimenko

Jože Hradil

Reet Klettenberg

 

mar

Marko Cudić, Naciye Güngörmüs

 

szer

Vjacseszlav Szereda, Alföldy Mari, Hetényi Zsuzsa

 

jon

Jonka Najdenova

Nacye Güngörmüs

 

el

Ela Sobolewska

Adan Kovacsics

 

jap

Japán fordító szeminárium

Román fordítói szeminárium

 

rellá

 

Ágnes Relle


Lengyel fordítói szeminárium

Finn fordítói szeminárium

Martin Hrisztov

Rachel Mikos

Nikolaj Bojkov

Heike Flemming

Rebekka Hermán Mostart

Katalán fordítók szemináriuma

 

tere

Tereza Worowska 

A Balassi Intézet műfordító szakos hallgatói


  2011

 


müf


A Balassi Intézet műfordító szakos hallgatói (Szvetlana Batanogova, Natalia Engel, Maria Khokhlova, Linn Löffler, Andrea Suput, Darko Tomsic, Maja Urban, Alzbeta Vaculikova, Marta Tyszko)


vah

Vahram Martirosian

 

Reet Klettenberg
Rachel Mikos

Buda György

Kjoszeva Szvetla

 

marj

 

 Sophie Aude, Járfás Ágnes, Marjanca Mihelic

 

gor


Donal Gordon


hor

horvát fordítói szeminárium

 

szavo

 

Szava Babić

 

pomü


a Balassi Intézet volt műfordító szakosainak 2. posztgraduális szemináriuma (Avi Dekel, Heike Flemming, Galina Rizsuhina, Alexandra Banchenko, Kati Fekete, Viktorija Santic, Tähti Pullinen, Reet Klettenberg, Liza Socsivko)

 

holl

 

holland fordítói szeminárium


báli

 

Tereza Worowska, Bálint Anna

 

eszt

 

az észt szeminárium résztvevői (Reet Klettenberg, Siiri Kolka, Tóth Krisztina, Kirsi Zirel, Kristiina Lutsar, Aune Esinurm, Moon Meier, Marie Saarkoppel)

 

v4

 

a visegrádi országok költőnői és fordítói

 

 

viet

 

Le Xuan G iang, Hong Nhung Nguyen, Vickó Árpád

 

finn

 

finn fordítói szeminárium (Eveliina Laurila, Johanna Raimi, Cserge Mónika, Helina Asp, Kenneth Partti, Ville Häkkinen, Tapani Hynynen – Tuomo Lahdelma vezetésével) 


szl

 

szlovák fordítói szeminárium  (Deák Renáta, Gabi Magová, Jitka Rožňová, Juhász Noémi, Eva Andrejčáková, Vlado Janček – Görözdi Judit vezetésével)

Martin Hrisztov
 

ka

 

Kati Georgieva


cseh fordítói szeminárium (Lenka Kubelová, Eszter Honti, Jan Blažek, Alžběta Vaculíková, Jiří Zeman, Tomáš Vašut – Robert Svoboda vezetésével; meghívott előadó: Jiří Januška

spanyol fordítói szeminárium (Szijj Mária, José Miguel González Trevejo, Máté Zita, Major Veronika, Orbán Eszter, Komlósi Márta, Pávai Patak Márta, meghívott előadó: Ignacio Etxeverría – vezeti Kovacsics Ádám) 


indu

 

Indu Kant Sharma 

Karol Wlachowský


erw


Ervin Rosenberg 


hra

Jože Hradil
Nikolaj Bojkov

kaz

 

Uchikawa Kazumi

Cécile Kovácsházy
Bálint Anna


sok

 

Vjacseszlav Szereda
Vickó Árpád
Alföldy Mari
Sztefka Hruszanova
Oxana Jakimenko
Irena Makarewicz

 

hei1

Heike Flemming
Rebeka Herman Mostert
Rachel Mikos

 

in2


Indu Mazaldan

katalán fordítói szeminárium

teinma

Martin Hrisztov
Tähti Pullinen

francia fordítói szeminárium (Olivier Bickart, Laurence Dulieu, Charles Thibeault, Bérengère Vogel, vezetőjük Járfás Ágnes)

robi

Richard Robinson 

 

mau

Kristina Maurois


nh


Révész Mária, Hong Nhung Nguyen
Tereza Worowska
Mester Yvonne
Reet Klettenberg
Járfás Ágnes

 


 

 

 

2010

 

A Balassi Intézet műfordító szakos hallgatói (Thomas L. R. Bass, Anna Butrym, Lucy Frankel, Mirja Jõgi, Edyta Kinga Jurkiewicz, Reet Klettenberg, Elena Petrova, Kateřina Anna Šrubařová, Konda Sayaka, Milosz Waligórski)

észt műfordítói műhely (Kristiina Lutsar, Anne Esinurm, Reet Klettenberg, Leelo Jõulu, Siiri Erm, Siiri Kolka, Tóth Krisztina)

Buda György

Elena Radionova

Victoria Popiney

horvát fordítói műhely (Maja Plaščar, Dunja Novosel, Mirta Combaj, Dunja Nikolić – Ćurković-Major Franciska vezetésével)

a Balassi Intézet volt műfordító hallgatóinak szemináriuma (Liza Szocsivko, Fekete Kati, Tähti Pullinen, Sandra Mihajlovic, Cora-Lisa Süttö, Siiri Kolka, Katarzyna Belczyk és Karolina Rudowicz – Dánél Mona és Rácz Péter vezetésével)

Daróczi Anikó

Tereza Worowska

Járfás Ágnes

Maritta Lintunen

finn fordítói szeminárium (Katri Kluukeri, Helinä Asp, Maria Puca, Kenneth Partti, Tapani Hynynen – Dusnoki Gergely és Tuomo Lahdelma vezetésével)

 

indu

Reet Klettenberg, Indu Mazaldan, Martin Hrisztov

 

Szilágyi Elena

 

Anamaria Pop 

Andrés Barba

Cora-Lisa Sütö

Kerdi-Liis Kirs

 

ela

Elzbieta Sobolevska

 

cseh fordítói szeminárium (Kateřina Horváthová, Jiří Zeman, Tomáš Vašut, Kateřina Anna Šrubařová, Marta Pató, Eszter Honti, Jiří Novák – Robert Svoboda vezetésével)

spanyol fordítói szeminárium

 

Bérengère Vogel

 

Karol Wlachowsky

Mariarosaria Sciglitano

Gács Éva

Konda Sayaka

 

 katka

Katka Šrubařová

 

Vjacseszlav Szereda

Alföldy Mari

Kornitzer László

Heike Flemming

Nikolaj Bojkov

Vickó Árpád

Jonka Najdenova

 

 

rachel 

Rachel Mikos

 

3

 

 

Karol Wlachowsky, Naciye Güngörmüs, Jože Hradil

 

 

 

Lotte Thrane

lengyel fordítói szeminárium (Anna Butrym, Miłosz Waligórski, Grzegorz Pakowski, Ewa Ambroziewicz, Weronika Góralczyk, Monika Chojnacka - Tereza Worowska vezetésével)

horvát fordítói szeminárium (Maja Plaščar, Dunja Novosel, Mirta Combaj, Dunja Nikolić, Davor Troselj – Ćurković-Major Franciska vezetésével)

 

 

 jesse

   

Jesse Larner

 

francia fordítói szeminárium (Olivier Bickart,  Laurence Dulieu (Brüsszel), Jean-François Ginoux (Brüsszel), Bérengère Vogel, a program vezetője: Járfás Ágnes műfordító)

 

jiri es

 

Járfás Ágnes, Sophie Aude, Jiří Zeman 

 

 szava

Sava Babić

 

 

2009

 

A Balassi Intézet műfordító szakos diákjai: (Jelizaveta Szocsivko, Siiri Kolka, Silvia Petzoldt, Kati Fekete, Karolina Rudowicz, Monica Fulda, Krisztina Hrisztova, Maria Elena Szilagyi Chebi, Katarzyna Belczyk, Francesca Ciccariello) (fotó lent)

 

A Balassi Intézet műfordítói

 

a pétervári orosz műfordító műhely tagjai (Sonja Kravcova, Elena Kulicheva, Angelina Lebedeva, Alexandra Godun, Maria Khokhlova) Oxana Yakimenko vezetésével

 

az észt műfordító műhely résztvevői

 

patbud

 

Patrizia del Zotto (Olaszország), Buda György (Ausztria)

 

 

Radics Viktória

Outi Hassi

 

terezaw

 

Tereza Worowska

 

 

Kjoszeva Szvetla

Sava Babić

Katka Šrubařova

Anna Scarlat

Indu Mazaldan

 

cecep

 

Cecep Syamsul Hari

 

 

a finn fordítói szeminárium tagjai (Kenneth Partti, Maria Sarhemaa, Riikka Pulkkinen, Catia

Sulpizi, Kirsi Veistämö, Katri Kluukeri – Tuomo Lahdelma és Dusnoki Gergely vezetésével)

Kari Kemény

az olasz fordítói műhely résztvevői (Anna Lisa Spaccarotella, Francesca Ciccariello, Monica

Fulda, Pál Tünde Noémi, Mátyás Dénes, Róth Márton) De Martin Eszter vezetésével

a cseh fordítói műhely résztvevői: Kateřina Horváthová, Kateřina Anna Šrubařová, Jiří

Zeman, Jiří Novák, Tomáš Vašut (vezető: Robert Svoboda)

a spanyol fordítói műhely tagjai:  Maria Elena Szilagyi Chebi, Arbizu Senosian Carmen, Noszticzius Magda, Szijj Mária, José miguel González Trevejo, Patak Márta, Süveges Anna (vezeti: Adan Kovacsics)

Karol Wlachowský

a francia fordítói műhely tagjai:  Olivier Bickart, Laurence Dulieu, Cécile Kovácsházy, Elisabeth Louis, Bérengère Vogel  (vezetőjük: Járfás Ágnes) 

 

rachelm

 

Rachel Mikos, Hong Nhung Nguyen

 

 

 

bojkov

 

Nikolaj Bojkov

 

 

Jonka Najdenova

Marta Zbikowska

 

alfoldy 

 

Alföldy Mari, Daria Anisimova, Karol Wlachowský, Hans-Henning Paetzke

 

 

paulo

 

Karol Wlachowský, Vickó Árpád, Jože Hradil, Rácz Péter, Hans-Henning Paetzke, Paulo Schiller

 

 

Vjacseszlav Szereda

Daria Anisimova

 

joze 

 

Jože Hradil, Vickó Árpád

 

 

Zaim Rafiqi

Martin Hrisztov

Ekaterina Suncova

a lengyel fordítói műhely résztvevői, Tereza Worowska vezetésével

 

 etsukk

 

Iwasaki Etsuko

 

 

Kjoseva Szvetla

a szlovák fordítói műhely résztvevői, Görözdi Judit vezetésével

a Balassi Intézet Műfordító csoportja

Mikhail Csemisev

Hong Nhung Nguyen

Oxana Yakimenko

Kari Kemény

Rebeka Herman Moster

Bérengère Vogel

 

orbi

 

Orbán István

 

 

2008

 

nacyje 

 

Naciye Güngörmüs 

 

 

a Balassi Intézet műfordító szakos diákjai:

Cora-Lisa Sütő, Helena Miletic, Horváth Chen Julianna, Justyna Musialska, Sandra Mihajovic, Tóth Maya, Viktorija Santic, Weronika Kasparzak

Vjacseszlav Szereda

 

ingvild

 

Ingvild Holvik

 

 

Buda György

Karol Wlachovský

 

doma

 

Doma Ákos

 

 

a pétervári orosz műfordító szeminárium tagjai (Jana Kalnej, Sofija Krasovszkaja, Elizavetának Szocsivko, Alexandrának Godun) Oxana Yakimenko vezetésével

 

elena

 

Elena Radionova

 

 

Kjoszeva Szvetla

Lukács Zsolt

Sava Babić

 

terezar

Teresa Ruiz Rosas

 

beatrij 

Beatrijs van Craenenbroeck és Mezei Katalin

 

a finn fordító szeminárium tagjai (Mirja Oksanen, Tapani Hynynen, Johanna Raimi, Salla Mikkola, Pilvi Hämeenaho – Tuomo Lahdelma és Dusnoki Gergely vezetésével)

a szlovák fordító szeminárium tagjai (Deák Renáta, Magová Gabriela, Rožňová Jitka, Andrejčáková Eva, Szarka Szilvia, Lukács Márta, Slobodník Mónika, Ardamica Zorán – Görözdi Judit vezetésével)

az olasz fordítószeminárium tagjai (Francesca Ciccariello, Mátyás Dénes, Anna Lisa Spaccarotella, Zsák Éva, De Martin Eszter vezetésével)

Kari Kemény

Anamaria Pop

Martin Hrisztov

Katerina Horvátová

 

Jože Hradil 

 

a jubileumi fordítói konferencia vendégei

a spanyol fordítói szeminárium tagjai (Szijj Mária, Juhász Rita, Máté Zita, Süveges Anna, Fernando de Castro, Orbán Eszter, Pávai Patak Márta, vezeti: Kovacsics Ádám)

Heike Flemming

László Kornitzer

Sevgi Yagci

Vickó Árpád

Gács Éva

Alföldy Mari

Karol Wlachovský

Daria Anisimova

a horvát fordítói szeminárium tagjai (Anna Čorak, Margareta Futač, Dunja Nikolić, Lucija Pravica,  Darko Tomšić, Dijana Antolović, Marija Gavran, Vanja Hatala, Ljubica Jerković, Renata Szanto, vezetők: Franciška-Ćurković-Major és Ladányi István)

a lengyel fordítói szeminárium tagjai (Monika Pierzchała, Anna Butrym, Anna Balcewicz, Dorota Stronkowska, Justyna Musialska, Julia Wolin, vezetőjük: Tereza Worowska)

Gyukics Gábor

Kari Kemény

Marko Gregorić és Lukács Laura 

Mester Yvonne és Enrique Alda

Elena Rozskova

Radics Viktória

 

jarf

 

Járfás Ágnes és Bérangère Vogel

 

 

Avi Dekel

Tereza Worowska

 

2007

 

Balassi Bálint Intézet fordítói szemináriumának tagjai (Anna Pervosvanskaja, Alexandra Bancsenko, Avi Dekel, Ivana Ristov, Helena Molnar, Sato Wakako, Zlatko Omerbasic, Heike Flemming, Rebeka Herman, Jiři Zeman)

Kornitzer László

Buda György

Heike Flemming

Outi Hassi

Kjoszeva Szvetla

Marija Simokovic

 

aude 

 

Sophie Aude

 

 

hubbes

 

 Hubbes László Attila, Sava Babić 

 

a finn szeminárium tagjai (Tapani Hynynen, Mirja Oksanen, Salla Mikkola, Pilvi Hämeenaho,
Johanna Arja Raimi, Katri Joensuu – Tuomo Lahdelma és Fábián Orsolya vezetésével)
Lukács Zsolt

Indu Mazaldan

Kari Kemény

az olasz fordítói szeminárium tagjai (Anna Lisa Spaccarotella, Monica Savoia, Silvia Miani, Fanton Chiara – De Martin Eszter vezetésével)

Tuula Komsi

 

Jože Hradil

 

 

braga

 

Guilherme Silva Braga, Sophie Aude,  Indu Mazaldan

 

 

a spanyol fordítói műhely tagjai (José Miguel González Trevejo, Juhász Rita, Major Veronika, Pávai Patak Márta, Szijj Mária, José Luis Gutiérrez, Ruppl Zsuzsa – Adan Kovacsics vezetésével)

a francia fordítói műhely tagjai (Anne Tiberghien, Olivier Bickart, Sophie Aude, Laurence Dulieu –  Járfás Ágnes vezetésével)

 

george

 

George Volceanov, Lukács Zsolt

 

 

Ana Okrouhla

 

oxana

 

Oxana Yakimenko és Foarta Serban

 

 

Rachel Mikos

Alexander Yegorov

Alföldy Mari

Vjacseszlav Szereda

Karol Wlachovszky

 

cudic

Marko Cudic

 

Larisza Shirobokova

Vickó Árpád

Karol Wlachowsky

Naciye Güngörmüs

 

bálint

 

  Anna Bálint

 

 

a horvát fordítóműhely tagjai (Dijana Bošnjak, Marija Šavorić, Katarina Kapović, Ljubica Jerković, Mihaela Crnjak, Lidija Brtan – Čurković-Major Franciska vezetésével)

Lukács Zsolt

 

 

mester

 

Mester Yvonne, Enrique Alda

 

 

Jože Hradil

Rebeka Hermán Mostert

az észt fordítói műhely tagjai (Rutt Reemann-Arro, Reet Klettenberg, Helina Pukk, Piia Taremaa, Lauri Eesmaa, Joulu Leelo, Katrin Kuunal – Tóth Viktória és Tóth Krisztina vezetésével)

a szlovák fordítói műhely tagjai (Deák Renáta, Eva Andrejcáková, Gabriela Magová, Görözdi Judit vezetésével)

a holland fordítói műhely tagjai (Gera Judit, Varga Orsolya, Mari Alföldy, Jánoshazi Nóra, Máthé Veronika, Mezősi Kamilla, Rozgonyi Piroska, Törő Krisztina, Török Viktor, Winkler Erika. Meghívott író: Thomas Rosenboom, a csoport vezetője: Peter Bergsma).

 

 

2006

 

 

balassi

A Balassi Bálint Intézet fordítói szemináriumának tagjai

 

Sava Babić

Oxana Yakimenko

a szentpétervári fordítói szeminárium tagjai

Vika Popinei

Lauri Eesmaa

Buda György

Rachel Mikos

Galina Rizsuhina

Larisza Shirobokova

Anamaria Pop

a finn fordítói szeminárium tagjai

Daváhügijn Ganbold

Kari Kemény

az olasz fordítói műhely tagjai

Martin Hrisztov

Vickó Árpád

Kovacsics Ádám

Henri Deluy és Liliane Giraudon

a spanyol fordítói műhely tagjai
a katalán fordítói műhely tagjai
Larisza Shirobokova
Galina Rizsuhina
Ivanka Pavlovna
Zlatko Oberbasic
Lukács Zsolt
Tuula Komsi
Iwasaki Etsuko
Gács Éva
Georgi Mihalkov
Vjacseszlav Szereda
Alföldy Mari
Viktoria Popinei
Wujihongjiang Yumaier
az észt fordítói műhely tagjai
Indukant Sharma
André Doms
Jurij Guszev
a horvát fordítói műhely tagjai
Edvin Hiedel
Orcsik Roland
Mester Yvonne +
Bernard Adams
Nikolaj Bojkov
Hajdú Georgetta
Marija Simokovic

 

 

2005

 

 

 

 

Forgács Zsuzsa
Outi Hassi
Anamaria Pop
Oxana Yakimenko
Szabó Magda
Buda György
a horvát fordítói szeminárium résztvevői
Kjoszeva Szvetla
a finn fordítói szeminárium résztvevői
Viktoria Popinei
Gyukics Gábor
Michael Castro
Tatjana Voronkina
Elena Malihina
Vickó Árpád
Kari Kemény
Rachel Mikos
Indu Mazaldan
Martin Hristov
Jekaterina Szuncova
Jurij Guszev
Viktoria Popinei
Pavel Novotny
Jože Hradil

Sava Babić

Adan Kovacsics
a spanyol fordítói szeminárium résztvevői
a francia fordítói szeminárium résztvevői
George Volceanov
Vjacseszlav Szereda
Alföldy Mari
Giti Thanadi
Gács Éva
Ivasaki Etsuko
Vickó Árpád
Ivanka Pavlova
az orosz fordítói műhely vendégei
Tomas Vasút
Edvin Hiedel
Sztefka Hruszanova
Zdravko Csubriev
Bernard Adams
horvát fordítói műhely
Kjoszeva Szvetla
Bálint Anna
Sophie Aude
Sava Babić

 

 

 

 

 

2004

 

 

 

Hans-Henning Paetzke
Outi Hassi
Forgács Zsuzsa
Nikolaj Bojkov
Sava Babics
Vahram Martirosian
Tatjana Voronkina
Kjoszeva Szvetla, Vatova Penka 
Zádor Éva
Kari Kemény
az angol fordítószeminárium tagjai
Ana Scarlat
Jurij Guszev
Gyukics Gábor
Jože Hradil 
Mariarosaria Sciglitano
Ingvild Holvik
Vanessa Martore
a spanyol fordítószeminárium tagjai Rachel Mikos
a francia fordítói szeminárium tagjai

Vera Szabó
Anamaria Pop
Vickó Árpád
Szlava Szereda
Mari Alföldy
Iwasaki Etsuko
Jelena Sakirova
Gács Éva
Jekatyerina Szuncova
Anca Volceanov
Indu Kant Sharma
Tatjana Voronkina
Rachel Mikos
Martin Hrisztov
Viktoria Popinei
a szlovák fordítói szeminárium tagjai Viktorija Santic
Helena Molnar
Natalia Gugyina
Alekszandra Bancsenko
Anna Zajceva
André Doms
Sava Babić

Forgács Zsuzsa

 

 

 

2003

 

 

 

Forgách Zsuzsa

Gyukics Gábor (amerikai)

Hassi Outi (Finno.)

 

Kjoszeva Szvetla  (Bulgária)

 

Nagy Ildikó Noémi (amerikai)

Daváhügijn Ganbold (Mongólia)

Christine Rácz (Ausztria)

Tatjana Voronkina (Oroszo.)

Kari Kemény (Norvégia)

Ulrika Wallenström (Svédo.)

Martin Hrisztov (Bulgária)

 

Sava Babić (Jugoszlávia)

 

Jurij Guszev (Oroszo.)

Sander Liivak (Észto.)

Vickó Árpád (Jugoszlávia)

Mari Alföldy (Hollandia)

Jože Hradil (Szlovénia)

Deák Renáta (Szlovákia)

a francia fordítói szeminárium résztvevői

a spanyol fordítói szeminárium résztvevői

Avi Dekel (Izrael)

Szergej Volszkij (Oroszo.)

Judit Xantus (Spanyolo.)

Tadeusz Kopys (Lengyelo.)

Iwasaki Etsukó (Japán)

Mária Fáskerti (Norvégia)

Georghe Volceanov (Románia)

Szlava Szereda (Oroszország)

Katalin Henriksson (Svédország)

Fekete Zsuzsa (H)

Anamaria Pop (Románia)

Bratka László (H)

Indu Masaldan (India)

Nádasy Myrtill (Anglia)

Edvin Hiedel (Észtország)

Báthori Csaba (H)

a horvát fordítói szeminárium résztvevői

Cserháti Éva (H)

Radnics Magdolna (H)

Kemény Kari (Norvégia)

Kjoszeva Szvetla (H-Bulgária)

Száva Babics (Szerbia)

Vural Yildirim (Törökország)

Cséve Anna (H)

Molnár Miklós (H)

Anamaria Pop

György Buda

Hans-Henning Paetzke

Zoltán Gábor (H)

Maróczy Magda (H)

Gács Éva (Olaszo.)

Forgács Zsuzsa (H)

 

 

 

2002

 

 

Nagy Ildikó Noémi

Ana Scarlat (Románia)

Tatjana Voronkina (Oroszország)

Marko Cudic (Jugoszlávia)

Szava Babic (Jugoszlávia)

Martin Hrisztov (Bulgária)

Jelena Malihina (Oroszország)

Báthori Csaba (2001, Magyarország)

Pavel Novotny (Csehország)

Járfás Ágnes szemináriumának tagjai: Benoit-Szilágyi Erzsébet, Raoul Weiss, Annie Kertész, Caroline De Pinson, Iris Stohsteiner-Maróczi, Lengyel Dávid, Olivier Masseglia, Lombár Izabella (Franciaország)

Ivan Sanders (USA)

Xantus Judit (Spanyolország)

Vszjacseszlav Szereda (Oroszország)

Sander Liivak (Észtország)

Vahram Martiroszjan (Örményország)

Gács Éva (Olaszország)

Alföldy Mari (Hollandia)

Anamaria Pop (Románia)

Nikolaj Bojkov (Bulgária)

Bátki János (USA)

Fazekas Mária (Szlovákia)

Jurij Guszev (Oroszország)

Tatjana Voronkina (Oroszország)

Szvetla Kjoszeva és Ekaterina Yosifova {Magyarország, Bulgária)

Daváhügijn Ganbold (Mongólia-H)

Zsivko Angelov (Bulgáría)

A Fordítóháznak számos nem ösztöndíjas író-fordító vendége is volt.

 

 

 

2001

 

 

 

Nagy Ildikó Noémi (Magyarország)

Nikolaj Bojkov (Bulgária)

Paul Crowson (Anglia-H)

Deréky Géza (Ausztria-H)

Adan Kovacsics (Spanyolország)

Marius Tabacu (Románia)

Kjoszeva Szvetla (Bulgária-H)

Indu Mazaldan (India)

Tatjana Voronkina (Oroszország)

 

Sava Babić (Jugoszlávia)

 

Joélle Dufeuilly és Ágnes Járfás (Franciaország)

Jurij Guszev (Oroszország)

Feliks Netz (Lengyelország)

Terezia Mora (Németország)

A francia fordítói szeminárium vendégei: Elisabeth Benoit-Szilágyi, Agathe Pal, Annie Kertész, Hajnalka Boulet-Stefan, Zsuzsanna Kosza, Iris Stohsteiner-Maróczi, Dominique Ludwig, Catherine Pountney-Györy, Sylvíe Gabrielle Berthias, Georges Kassai professzor vezetésével;

Szergej Volszkij (Oroszország)

Martin Hrisztov (Bulgária)

Judit Xantus (Spanyolország)

Mária Alföldy (Hollandia)

Anamaria Pop (Románia)

Iwasaki Etsuko (Japán)

Edvin Hiedel (Észtország)

Rosenberg Ervin (Svédor szág)

Julia Schiff (Németország)

Nikolaj Bojkov (Bulgária)

Joze Hradil (Szlovénia)

Rapajka Gabriella a Hesse fordítói verseny győzteseként jutalmul egy hetet töltött a házban

Ösztöndíj nélküli vendégeink voltak: Garaczi László, Györe Balázs, Vathy Zsuzsa, Buda György, Imreí Andrea, Daváhügijn Ganbold, Radnics Magdolna.

 

 

 

2000

 

 

 

Sava Babić (Jugoszlávia)

 

Marc Delouze (Franciaország)

Fazekas Mária (Szlovákia)

Révész Magda (Németország)

Nikolai Bojkov (Bulgária)

Tomasz Kapturkiewicz (Lengyelország)

Tatjana Voronkina (Oroszország)

Fazekas Mária (Szlovákia)

Elena Malihina (Oroszország)

Daváhügijn Ganbold (Mongólia)

Jurij Guszev (Oroszország)

Paul Olchvary (USA-H)

Maria Popescu (Románia)

Kovács András és Kovács Oxana

Anamaria Pop (Románia)

Ana Scarlat (Románia)

Xantus Judit (Spanyolország)

Edvin Hiedel (Észtország)

Naciye Güngörmüs (Törökország)

Jonka Najdenova (Bulgária)

Alföldy Mária (Hollandia) Márai Sándor: Eszter hagyatéka;

Stefka Hruszanova , Temenuga Zaharieva (Bulgária), Michele Obit és Luciano Paronetto (Olaszország) fordítói szemináriuma

Terézia Mora (Németország)

Ruti Glik (Izrael)

Lia Lindner (Németország)

Buda György (Ausztria)

Forrai Eszter (Franciaország)

Jurij Skrobinec (Ukrajna)

Anne Stalfort (Németország)

Szabó Magda (Németország)

Ösztöndíj nélküli (térítéses) vendégeink voltak: Dornacher Kinga, Bán Zoltán András, Szijj Ferenc, Tarczy Dorottya, Szénási Ferenc, Daváhügijn Ganbold, Révész Mária, Konczek József, Radnics Magdolna, Szabó T. Anna, Dragomán György, Györe Balázs.

 

 

 

1999

 

 

 

Sava Babić, Aleksandar Tisma, Túri Gábor (Jugoszlávia), Marius Tabacu (Románia), Baranyai Edit, Bikácsy Gergely, Rácz Christine, Szénási Ferenc, Szlukovényi Katalin, Radics Viktória (Magyarország), Daváhügijn Ganbold (Mongólia), Lia Lindner, Révész Mária, Szabó Magda (Németország), Szergej Volszkij, Tatjana Voronkina (Oroszország), Fazekas Mária (Szlovákia), Dornacher Kinga (Svájc), Nagyezsda Nyikulina (Magyarország-Oroszország), Marc Delouze (Franciaország), Jonka Najdenova, Nino Nikolov (Bulgária), Naciye Güngörmüs (Törökország), Iwasaki Etsuko (Japán), Xantus Judit (Spanyolország ), Deréky Géza (Ausztria), Edvin Hiedel (Észtország), Elzbieta Sobloewska (Lengyelország), Fáskerti Mária (Norvégia), Rosenberg Ervin (Svédország), Jurij Skrobinec (Ukrajna).

 

 

 

 

1998

 

 

 

Nino Nikolov, Sztefka Hruszanova, Alekszandar Milanov, Kjoszeva Szvetla (Bulgária), Tatjana Voronkina, Szergej Volszkij (Oroszország), Vickó Árpád, Sava Babić (Jugoszlávia), Dornacher Kinga (Svájc/Magyarország), Paul Olchvary (USA/Magyarország), Sándor András (Svájc), Edvin Hiedel (Észtország), Adele Eisenstein (USA/Magyarország), Fáskerti Lund Maria, Randi Meyer (Norvégia), Elzbieta Sobolewska (Lengyelország), Thomas Szende (Franciaország), Anamaria Pop, Maria Popescu, Skultéty Sándor (Románia), Hans-Henning Paetzke (Németország/Magyarország), Xantus Judit (Spanyolország), Andrea Seidler, Deréky Pál (Ausztria), Rosenberg Ervin, Jorgosz Alevras (Svédország), Móka Farkas, Szabó Magda (Németország), Gyukics Gábor (USA), Daváhügijn Ganbold (Mongólia), Jurij Skrobinec (Ukrajna).